Bitwa
Jednym z najważniejszych wydarzeń historycznych związanych z miastem jest wielka bitwa, która odbyła się pod Ostrołęką w 1831 r.
Od 2001r. w rocznicę bitwy odbywa się biwak historyczny, którego kulminacyjnym punktem jest inscenizacja bitwy pod Ostrołęką 26 maja 1831 roku. Organizatorem widowiska są Urząd Miejski w Ostrołęce oraz Muzeum Kultury Kurpiowskiej przy wsparciu wielu innych instytucji i firm.
W inscenizacji biorą udział oddziały grup historyczno-mundurowych z Kowna i Kłajpedy na Liwtei, z Rygi na Łotwie, z Mińska na Białorusi, z Warszawy, Gdańska, Sobótki, Ciechanowa i Ostrołęki. W czasie biwaku, który w 2002r. mieścił się na terenie Fortów Bema, można było podpatrywać sceny z życia żołnierskiego w obozowisku: gotowanie strawy na ognisku czy odlewanie kul ołowianych lub uczesniczyć w kiermaszach bądź konkursach literacko-artystycznych.
Inscenizacja bitwy rozgrywa się w historycznych miejscach związanych z wydarzeniami z 1831r. zarówno w centrym jak i nad samą Narwią. Plenerowe widowisko przyciąga wielu widzów i gości z kraju i z zagranicy. Barwna inscenizacja jest bardzo dobrą okazją do poznania przeszłości miasta i przebiegu jednej z najważniejszych bitew polskiej historii.
- Jak załatwić sprawy w Urzędzie
- Informacja dla osób niesłyszących i głuchoniemych
- Oświadczenia majątkowe
- Podatki lokalne
- Deklaracje podatkowe
- Wykaz ulg, odroczeń, umorzeń
- Wykaz ośrodków szkolenia kierowców oraz stacji kontroli pojazdów
- Pomoc publiczna
- Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego
- Organizacje pozarządowe
- Konta bankowe
- Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
- Wybory do Rad Osiedli
- Strategia Oświatowa Miasta Ostrołęki na lata 2014 – 2020
- Strategia Rozwoju Miasta do roku 2020
- Strategia Rozwoju Miasta 2000-2010
- Informacje o ochronie środowiska
- Przejrzysta Polska