Archiwalna wersja biuletynu
prowadzona do dnia 30 czerwca 2015r.
Aktualny BIP znajduje się pod adresem bip.um.ostroleka.pl

Biuletyn odwiedzono: 33889 razy
Szukaj w biuletynie:
:: Jednostka organizacyjna Miasta

Ostrołęckie Centrum Kultury


W skład Ostrołęckiego Centrum Kultury wchodzą:

 • Kino "Jantar"
  mieści się przy ul. Inwalidów Wojennych 23. Działa od 1926 roku. Od 1990 stanowi Dział Upowszechniania Kultury Filmowej Ostrołęckiego Centrum Kultury. Kino jest członkiem stowarzyszenia Kina Polskie.
 • Ośrodek Folkloru i Tańca
  mieści się przy ul. Inwalidów Wojennych 23. Prowadzi kursy taneczne, szkolenia i warsztaty dla nauczycieli i instruktorów, lekcje z folklorem dla szkół i przedszkoli. Udziela konsultacji tanecznych. Skupia największe liczebnie zespoły taneczne OCK. Organizuje imprezy folklorystyczne, konkursy i przeglądy zespołów ludowych, turnieje tańca towarzyskiego. Prowadzi bibliotekę metodyczną. Główne imprezy Ośrodka to Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "O złotą podwiązkę" oraz Spotkania ze Sztuką Ludową "Łornaria"
 • Galeria Ostrołęka
  znajduje się przy Placu Bema 14. Prowadzi działalność wystawienniczą, sprzedaż dzieł sztuki, Letnią Akademię Sztuki oraz zajęcia edukacyjne z malarstwa, rysunku, zdobnictwa szkła, rzeźby, tkactwa, garncarstwa i wszelkich technik graficznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizuje wernisaże i koncerty. Od środy do niedzieli, w godz.18-22, działa tu Klub Artystyczny. W Galerii swoją siedzibę znalazło także "Bractwo w Sztuce" oraz Klub Fotograficzny "Pstryk".
  Galeria Ostrołęka zaprasza:
  • do zwiedzania wystaw w dni powszednie w godz. 10-18, w soboty, niedziele i święta w godz. 11-17
  • do uczestnictwa w zajęciach pracowni od poniedziałku do soboty
  • do korzystania z oferty lekcyjnej - po wcześniejszym uzgodnieniu terminu
  • do Klubu Artystycznego od czwartku do niedzieli w godz. 18-22
 • Klub "Oczko"
  mieści się na I piętrze budynku przy ul. Sikorskiego 6. Specjalnością klubu jest muzyka i teatr, najczęściej odbywają się w nim koncerty, recitale, spektakle teatralne, spotkania autorskie, pokazy. "Oczko" organizuje warsztaty artystyczne, konkursy recytatorskie, wystawy plastyczne, prowadzi także działalność środowiskową w czasie ferii zimowych i wakacji. Mieści się tu też redakcja Kwartalnika Literackiego "Pracownia", która organizuje sesje i spotkania literackie. Główną imprezą Klubu jest "Ostrołęcka Jesień Teatralna".


Kierownictwo


Kontakt:

ul. Inwalidów Wojennych 23
07-410 Ostrołęka

Telefon: +48 (29) 766 45 89
Fax: +48 (29) 766 45 91

www.ock-ostroleka.pl

Urząd Miasta Ostrołęki, ul. Plac Bema 1, 07-410 Ostrołęka, tel. +48 (29) 764 68 11
Stronę redagował: Karol Olszewski. Ostatnia aktualizacja: 2013-07-29 14:55:52

© 2008 Copyright by UM Ostrołęki, 2008